WEB OF SCIENCE

Belirli bir alanda belirli bir dönemde ve belirli bir bölgede kişiler ya da kurumlar tarafından üretilmiş yayınların ve bu yayınlar arasındaki ilişkilerin sayısal olarak analizidir. Uşak Üniversitesi’nin evrensel bilime katkısı ve yayın sıralamasındaki yerinin belirlenmesi amacıyla, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından bibliyometrik analiz çalışmaları yürütülmektedir. Bu çalışmalarda belirli yıl aralıklarında ve kümülatif olarak; diğer üniversitelerle karşılaştırmalar, ulusal ve uluslararası ortak yazarlık vb. gibi çeşitli alanlarda bilgiler verilecektir. Bu kapsamda Web of Science veritabanında Uşak Üniversitesi adresli yayın ve atıf sayıları aşağıdaki grafiklerde sunulmuştur. 

(Son güncelleme:  25.04.2024)

 

 

Web of Science
(Tüm indeksler: SCI, SSCI, A&HCI, ESCI, CPCI-S, CPCI-SSH, BKCI-S, BKCI-SSH)

 

Web of Science 
(SCI, SSCI, A&HCI)

 

Web of Science Atıf Sayıları
(Tüm indeksler: SCI, SSCI, A&HCI, ESCI, CPCI-S, CPCI-SSH, BKCI-S, BKCI-SSH)

 

Web of Science Atıf Sayıları
(SCI, SSCI, A&HCI)

 

 

 

 

SCOPUS

Belirli bir alanda belirli bir dönemde ve belirli bir bölgede kişiler ya da kurumlar tarafından üretilmiş yayınların ve bu yayınlar arasındaki ilişkilerin sayısal olarak analizidir.

Uşak Üniversitesi’nin evrensel bilime katkısı ve yayın sıralamasındaki yerinin belirlenmesi amacıyla, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından bibliyometrik analiz çalışmaları yürütülmektedir. Bu çalışmalarda belirli yıl aralıklarında ve kümülatif olarak; diğer üniversitelerle karşılaştırmalar vb. gibi çeşitli alanlarda bilgiler verilecektir.

Bu kapsamda Scopus veritabanında Uşak Üniversitesi adresli yayın ve atıf sayılarına yönelik analizler aşağıdaki grafiklerde sunulmuştur. 

 

(Son güncelleme:  25.04.2024)

 

Scopus Yayın Sayıları

 

Scopus Atıf Sayıları

 

 

 


Oluşturma: 17 Mart 2022