Ithentıcate

https://www.ithenticate.com/

 

Akademik düzeyde üretilecek makalelerdeki kopyacılık (intihal) oranının tespiti için kullanılan intihal analiz programıdır. Doktora derecesi ve üzerinde akademik yetkinliğe sahip öğretim üyelerine kullanım hakkı verilmektedir. Yıllık submit kotasına uygun şekilde, kişisel makalelerini analiz edebilmelerini sağlar.

iThenticate, öğrenci ödevi, rapor ve tezlerin intihal tespitinde kullanılmamalı (bu doküman türleri için Turnitin kullanılmalıdır.

 

KLAVUZ İÇİN TIKLAYINIZ

 

Intıhal.Net

https://intihal.net/

 

 

Akademik İntihal (www.intihal.net), akademik çalışmalardaki benzerlik oranını tespit etmek için Türkiye’de üretilmiş yerli bir programdır. Birçok intihal tipini tespit etmek için özelleşmiş, internet tabanlı bir benzerlik tespit ve raporlama yazılımıdır. intihal.net ile çalışmanızın özgünlük testini  3 adımda gerçekleştirebilirsiniz. İntihal.net farklı dosya formatlarını desteklemektedir. Programa üye olan kurumlar hem doküman tipi hem de doküman sayısı bakımından hiçbir sınırlandırma olmadan sistemden faydalanabilirler.

 

KLAVUZ İÇİN TIKLAYINIZ

 

Turnitin

https://www.turnitin.com/login_page.asp?lang=tr_TR

 

Turnitin, intihal tespit hizmeti veren web tabanlı bir yazılımdır. Öğrencilerle eğitimcileri aynı platformda buluşturan, belgelerin orijinalite kontrollerinin yapılmasını, eğitimcilerin bu belgeleri notlandırmasını sağlayan dünyanın en önde gelen yazılımlarındandır.

 

KLAVUZ İÇİN TIKLAYINIZ

ÖDEV EKLENİRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLERİN KLAVUZUNA TIKLAYINIZ

ÖĞRETMENLER İÇİN KLAVUZ TIKLAYINIZ

 


Oluşturma: 04 Mart 2022