eBook Academic Collection

Tümüyle akademik, 138,210 civarında elektronik kitap içerir ve EBSCOhost platformu üzerinden kolay kullanım özellikleriyle araştırmacıların ihtiyaç duyduğu gerçek anlamda akademik bir elektronik kitap veri tabanıdır. Tüm disiplinlerde (hukuk, tıp, psikoloji, mühendislik, tarım, fen, edebiyat, işletme, siyaset bilimi, eğitim, güzel sanatlar, mimarlık, v.b. ) 450’den fazla akademik yayıncının(Örn; MIT Press, Taylor & Francis) elektronik kitaplarına erişim mümkündür.Kılavuz

Ebsco Hiperkitap

Hiperkitap’ta; tarihten edebiyata, matematikten felsefeye, sanattan mühendisliğe birçok konu başlığı altında 300 yayınevinin12.000’den fazla Türkçe e-kitabı bulunmaktadır. Hiperkitap; atlaslar, sözlükler, ansiklopediler gibi danışma kaynaklarını da içermektedir. Önde gelen üniversitelerin akademik yayınları da Hiperkitap’ta yer almaktadır.

İdeal Online

İdealonline Tıp Kitapları Veritabanı içeriği; tıp alanında yazılmış, farklı yayıncılara ait  269 adet kitaptan oluşmaktadır. Kitapların listesine, veritabanının kullanım kılavuzuna aşağıdaki linklerden erişebilirsiniz.   

Kitap Listesi

Kullanım Kılavuzu 1 -   2

 

ProQuest 
Ebook Central

Ebook Central 170.000’nin üzerinde elektronik kitap içermektedir. İşletme&Ekonomi, Antropoloji, Bilgisayar&IT, Güzel Sanatlar, Mühendislik ve Teknoloji, Eğitim, Tarih, Dil&Edebiyat, Tıp, Psikoloji, Fiziki Bilimler, Fen Bilimleri, Din ve Sosyal Bilimler gibi 15 ana konu başlığı altında sınıflandırılmış yüzlerce alt başlık içermektedir.

Satın Alınan E-Kitaplar

 

 

Gale

Kitap Listesi

 

Ebsco

Kitap Listesi

 


Oluşturma: 26 Mayıs 2018