Bookcites

https://bookcites.com/

 

BookCites, en basit arayüzü hedefleyerek kullanıcıların atıflarını bulmasına olanak sağlayacak kitap atıf dizinidir. 350 + yayınevi, 35.000 + yayınevi kitabı, 2200+ tam metin bildiri kitabı, 90.000+ tam metin bildirisi, 4 Milyon + atıf bulunmaktadır.

 

 Scopus (Ekual)

http://www.scopus.com/

 

Scopus, bibliyometrik araçlarla birlikte araştırmayı izlemeye, analiz etmeye ve görselleştirmeye yarayan; hakemli yayınlardan oluşan en büyük özet ve atıf veri tabanıdır. Sanat ve insani bilimlerin yanı sıra fen bilimleri, teknoloji, tıp ve sosyal bilimler alanında bütün dünyadan 5000’in üzerinden yayıncıdan 18,500’in üzerinde dergiyi kapsar. Scopus %70’i 1996’dan beri yayınlanmış özetler ve oldukça geniş kaliteli web sayfaları ve patent bilgisi olmak üzere 43 milyon kayıt içerir.

 

KLAVUZ İÇİN TIKLAYINIZ

 

SOBİAD

https://atif.sobiad.com/

 

Sobiad, Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri alanlarında yayınlanan toplamda 1400+ derginin indekslendiği, atıflarının bulunduğu bir veri tabanıdır ve aynı zamanda Türkiye merkezli en çok sosyal bilimler makalesinin bulunduğu milli bir indekstir. 1400+ dergi, 400.000+ makale, 10 milyon+ adet atıf bulunmaktadır.

 

KLAVUZ İÇİN TIKLAYINIZ

 

Web of Science (Ekual)

https://www.webofscience.com/wos/woscc/basic-search

 

Bilim, sosyal bilimler,sanat ve beşeri bilimler alanlarında dünyanın önde gelen bilimsel literatürüne erişin. 

KLAVUZ İÇİN TIKLAYINIZ

 


Oluşturma: 12 Mayıs 2022