Asos İndeks

https://asosindex.com.tr/

 

Fen, Sağlık ve Sosyal bilimler alanında yayın yapan dergileri indekslemek ve dergilerde yayınlanan makalelere yapılmış atıfları araştırmacılara sunar. Asos İndeks’te, ulusal ve uluslararası yayın yapan 1400’den fazla dergiye erişebilir, bu dergilerde yayınlanan 160.000’den fazla makaleye ait tam metinleri araştırmalarınızda kullanabilirsiniz. Ayrıca Asos İndeks tarafından taranan dergilerden çalışmalarınıza yapılan atıfları görüntüleyebilirsiniz. Asos İndeks’e bilgisayarlarınızdan veya mobil cihazlarınızdan erişebilirsiniz.

  

Bookcites

https://bookcites.com/

 

BookCites, en basit arayüzü hedefleyerek kullanıcıların atıflarını bulmasına olanak sağlayacak kitap atıf dizinidir. 350 + yayınevi, 35.000 + yayınevi kitabı, 2200+ tam metin bildiri kitabı, 90.000+ tam metin bildirisi, 4 Milyon + atıf bulunmaktadır.

 

 

ESI (Essential Science Indicators)

http://esi.clarivate.com/

 
Dergideki makale yayın sayıları ve atıf verilerine dayalı en iyi bilimsel trend verileri ve bilimsel performans istatistikleriyle araştırma alanlarındaki dergiler, ülkeler, kurumlar ve bilim insanlarının sıralamasını yapabilirsiniz. Takip edilmesi gereken gelişen ve etki gösteren çalışmaları, kişileri ve grupları vurgulayarak kurumunuz için bunların uzun vadedeki artı yönde etkilerini, ölçümlerini ve değerlendirmelerini daha iyi anlayabilmenizi sağlar.

InCites Benchmarking & Analytics

https://incites.clarivate.com/

 

INCITES Araştırma girdi ve çıktılarının ölçümü, güncel trendlerin takibi ve makalelerin, dergilerin, kurumların, kişilerin ve bölgelerin karşılaştırılması imkanını sunan, bütünleşik web tabanlı tek akademik platformdur.

 

JCR ( Journal Citation Reports )

https://jcr.clarivate.com/

 

Web of Science’dan alınan dergi verileri işlenir,  değerlendirilir, hesaplanır ve “DÜNYANIN EN ÖNEMLİ DERGİLERİ” Journal Citation Reports aracılığı ile sunulur. 

 

 Scopus (Ekual)

http://www.scopus.com/

 

Scopus, bibliyometrik araçlarla birlikte araştırmayı izlemeye, analiz etmeye ve görselleştirmeye yarayan; hakemli yayınlardan oluşan en büyük özet ve atıf veri tabanıdır. Sanat ve insani bilimlerin yanı sıra fen bilimleri, teknoloji, tıp ve sosyal bilimler alanında bütün dünyadan 5000’in üzerinden yayıncıdan 18,500’in üzerinde dergiyi kapsar. Scopus %70’i 1996’dan beri yayınlanmış özetler ve oldukça geniş kaliteli web sayfaları ve patent bilgisi olmak üzere 43 milyon kayıt içerir.

 

KLAVUZ İÇİN TIKLAYINIZ

 

SOBİAD

https://atif.sobiad.com/

 

Sobiad, Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri alanlarında yayınlanan toplamda 1400+ derginin indekslendiği, atıflarının bulunduğu bir veri tabanıdır ve aynı zamanda Türkiye merkezli en çok sosyal bilimler makalesinin bulunduğu milli bir indekstir. 1400+ dergi, 400.000+ makale, 10 milyon+ adet atıf bulunmaktadır.

 

KLAVUZ İÇİN TIKLAYINIZ

 

Web of Science (Ekual)

https://www.webofscience.com/wos/woscc/basic-search

 

Bilim, sosyal bilimler,sanat ve beşeri bilimler alanlarında dünyanın önde gelen bilimsel literatürüne erişin. 

KLAVUZ İÇİN TIKLAYINIZ

 


Oluşturma: 12 Mayıs 2022