Türkiye’de Sağlık Bilimleri alanında yayımlanan 590+ Türk dergisinin birbirlerine atıf yapmalarını ve ulusal atıf sayımızı yüksek seviyelere taşınmasını sağlayan; tüm makalelere tam metin erişilebilen Tek TIP ULUSAL ATIF TARAMA dizinidir.

 

Erişim adresi: www.atifdizini.com

 

Tüm dergi listesi (590 dergi):

https://www.atifdizini.com/journals

 

Türkiye Atıf Dizini'ne kayıtlı tüm dergilerin makaleleri, sağlık bilimleri alanında (Tıp, Eczacılık, Diş Hekimliği, Veterinerlik, Hemşirelik, Fizyoterapi Rehabilitasyon, Psikoloji, Beden Eğitimi ve Spor Bilimleri ve Sağlık Bilimleri branşları) yayımlanan akademik-bilimsel makalelerdir.

 

Kayıtlı tüm dergiler, Türkiye’de en az iki sayı düzenli olarak yayımlanan hakemli (danışman değerlendirme sistemi olan) dergilerdir.

İçerik ve kapsam: Dergi sayısı 590’a çıkmıştır. Bu dergilerden “kayıtlı olarak” geçen dergilere tam metin erişim 2008'den günümüze sunulmaktadır.

Türkiye Klinikleri Dergileri ve Özel sayılarını  da içermektedir.

Dergi listesi ve dergiler için detaylar : https://www.atifdizini.com/journals

Dergilerin Erişim Yılları: 2008’den günümüze

 

 

Türkiye Atıf Dizini Önemli Özellikleri:

·         Türkiye’deki TEK ULUSAL ATIF TARAMA dizinidir.

·         Tek bir arama ile 590 dergide yayımlanan güncel makale başlıklarını hızlıca liste halinde görebilme, ilgi duyulan makalenin Türkçe-İngilizce özetine kolayca göz atabilme, istenilen makalenin tam metnine (pdf) anında erişebilme.

·         Makaleyi kaynak gösteren diğer makaleleri, makalenin yazarının başka makalelerine aldığı atıfları inceleyebilme.

·         Kayıtlı dergi sayısında her geçen gün artış.

·         Arastırmacıların konu ve kaynak tarama için harcadıkları zaman sorunlarına, ulusal düzeyde, hızlı, tek merkezden ve kolay arama ile çözüm sağlamaktadır.

·         Dizin’e kayıtlı dergilerin yeni sayılarının sürekli takibi ile anlık veri girişlerinin yapıldıgı geniş ve güncel bir veritabanıdır.

·         Dergilerin ve makalelerin etkinliklerinin karşılaştırılabilmesi için; ulusal etki değeri, ziyaretçi sayıları, yayın periyotlarına uyumları, aldıkları atıf sayıları, uluslararası etki değerleri (impact factor), yazar ve makale bazında alınan atıflar gibi birçok başlığı içeren ve veri tabanına kayıtlı ulusal dergilerin verilerinden derlenen “istatistik” menüsü yer almaktadır.

·         Dergilerin, kaynak gosterilirken kullandıkları kısaltmalarını, yayın periyotlarını, kayıtlı oldukları indeksleri içeren kısa bilgilerini içermektedir.

·         Başka makalelerden atıf almış makale başlığı, ilk tarama ekranında  görüntülenebilmektedir.

 

 

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

04 Ocak 2023