Piri Mobil Uygulaması

Uygulamayı aşağıdaki linklerden, Apple Store'dan ve Android Play Market'den indirebilirsiniz. 

 

Apple Store: https://apps.apple.com/app/piri-ke%C5%9Fif-arac%C4%B1/id6443751138

Android Market: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kesifaraci

 

 

 

 

 

Dergi Arama ve Dergi Detay 

Piri Keşif Aracı olarak arayüzümüzü geliştirmeye devam ediyoruz. Yeni arayüzümüz ile 'Dergi Arama' modülün de dergilerin hangi veri tabanları tarafından hangi yıllar arasında tarandığı bilgisini vermeye başladık.

 

Ayrıca, dergilerin hangi veri tabanlarında hangi yıllar için kaç yayını olduğu verisini de sizlere grafik olarak sunmaktayız. Böylece derginin sadece taranma başlangıç ve bitiş tarihlerini değil, yıllara göre taranma sayılarının veri tabanına göre değişimini de sunmaktayız.

 

Dergi arama modülünü kullanarak binlerce dergi için aşağıdaki bilgilere ve birçok veriye ulaşabilirsiniz.

  • Yayın Türleri
  • Indeksler
  • Yayın Disiplinleri
  • Yıllara Göre Yayın Sayıları
  • Yayınların Disiplinlere Göre Dağılımları
  • En Çok Yayın Yapan Yazarlar

 

E-Book Central Open Access Collection

Piri Keşif Aracı olarak hizmetlerimizi ve entegrasyonlarımızı geliştirmeye devam ediyoruz. Proquest (part of clarivate) Firması EKUAL kapsamında “E-Book Central Open Access Collection” veri tabanını tüm üniversitelere sunmaktadır.

 

Proquest firmasının Türkiye temsilciliğinin desteği ile “E-Book Central Open Access Collection” veri tabanı Piri Keşif Aracı üzerinden kurumumuza ve kurum kullanıcılarına sunulmuştur.

 

Araştırmacılar Proquest ile EKUAL işbirliği devam ettiği sürece “E-Book Central Open Access Collection” veri tabanı verilerini PİRİ üzerinden görebileceklerdir. “E-Book Central Open Access Collection" veri tabanı otomatik olarak aktif veri tabanlarınızın arasına eklenmiştir.

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

24 Ekim 2022