Elsevier firması tarafından sunulan Tıp fakülteleri için video eğitim platformu OSMOSIS”,  tıp eğitimini daha verimli, etkileşimli, ilgi çekici  ve akılda kalıcı hale getiren animasyonlu videoların bulunduğu bir eğitim platformudur.  

Tıp ve sağlık alanından akademisyenlerin, sınıfta aktif öğrenme uygulamalarının kullanılması konusunda görüşlerini aktaracağı webinar davetimiz aşağıda bilginize sunulmaktadır.

Webinar kapsamı  : Aktif öğrenme nedir? Osmosis, tıp ve sağlık alanındaki eğitim sürecinde aktif öğrenmeyi nasıl destekleyebilir?

Tarih : 11 Ağustos Perşembe Saat 19:00

Kayıt linki: https://lnkd.in/gQCBX5RT

Webinar dili : İngilizce

 

OSMOSIS hakkında ;

Öğrenmeyi ders kitaplarının ve derslerin ötesine taşıyan Osmosis, 195 den fazla ülkede 3.2 milyondan fazla kullanıcı tarafından kullanılmaktadır.

Mobil uygulama üzerinden de erişim imkanı olan Osmosis ;

 

* Çağdaş öğrenme ihtiyaçlarını karşılamakta,

* Kendi kendine rehberli çalışmayı desteklemekte,

Flipped Classroom Learning(Ters yüz öğrenme) modelini desteklemektedir Öğrencilerin önceden ders içeriklerini öğrenip, sınıfta uygulamalı etkinlikler yardımıyla öğrendiklerini pekiştirmesidir .

   Bu model, yüz yüze eğitimin niteliğini arttırmak amacıyla, öğrencinin derse hazırlıklı bir şekilde gelmesini sağlayan öğretim metodudur.

  

Kapsamı :

  • 1800+ video
  • 16000+ flashcard
  • 8300+ soru  

Tanıtım videoları :

* Tanıtım videosu 

7 Minute Demo 

Örnek videolar

 

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

10 Ağustos 2022