Tıp eğitiminde güçlü içeriğe sahip olan ve kullanıcıların tıp eğitimine başladıkları andan itibaren fayda sağlayabilecekleri içerikleri kapsayan “ClinicalKey” ile ilgili aşağıdaki bilgilendirmeyi sizlerle paylaşmaktan mutluluk duymaktayız.

 

Abonesi olduğunuz/abone olmayı düşündüğünüz Elsevier ClinicalKey aracılığı ile; “Gray’s Anatomy”, “Netter”, “Sobotto” serileri gibi dünyaca ünlü kitapların da bulunduğu 900’den fazla kitaba, kullanıcı sınırı olmadan erişiminiz bulunmaktadır.

 

  1. İçerikte daima kitapların son basımı bulunmaktadır. Son basımı eklenmiş olan kitapların bir önceki basımına da arayüzden erişebilirsiniz.
  2. Kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaptığınız takdirde tüm kitaplara kurum ağına bağlı olmadan ve Proxy ayarı yapmanıza gerek kalmadan erişebilirsiniz.
  3. Kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaparak kitapları bölüm bazında kişisel cihazlarınıza pdf dosyaları olarak indirebilirsiniz, e-posta yoluyla paylaşabilirsiniz.

 

“Tıp Eğitimi” alanında yayınlanmış bazı önemli kitaplar;

 

 

  

**ClinicalKey aracılığı ile erişebileceğiniz tüm kitaplar için; https://www.clinicalkey.com/#!/browse/books

    ClinicalKey aracılığı ile erişebileceğiniz tüm dergiler için; https://www.clinicalkey.com/#!/browse/journals

    ClinicalKey aracılığı ile erişebileceğiniz tüm görseller ve videolar için; https://www.clinicalkey.com/#!/browse/multimedia  

 

ERİŞİM ADRESİ www.clinicalkey.com  

 

KURUM İÇİNDEN KİTAPLARA ERİŞİM İÇİN:

Kurum internet ağınız üzerinden, ana sayfadaki “Register” bölümünden kurumsal e-mailiniz ile (@...edu.tr ) kayıt yaparak IP üzerinden erişebilirsiniz.

 

 UZAKTAN/ EVDEN / MOBİL ERİŞİM:

**Eğer kurumunuzun abonesi olduğu “Elsevier ClinicalKey”e uzaktan erişim için kullandığınız bir kullanıcı adı ve şifreniz varsa, direkt “log in” den giriş yaparak erişebilirsiniz.

**Daha önce kaydınız/şifreniz var ama hatırlamıyorsanız şifremi unuttum seçeneği ile yeni şifre oluşturabilirsiniz.

**Şifreniz yoksa; ekte ClinicalKey uzaktan erişim için kayıt kılavuzu bulunmaktadır. Bu kılavuzda belirtilen “kurumsal e-posta ile kaydolmak (@…edu.tr) önemlidir.

 

Bir seferlik bu kayıt işleminden sonra, kendi hesabınıza “log in” bölümünden girerek aşağıdaki özellikleri kullanabilirsiniz. 

 

1) Cikti alma ve e-mail gönderme

2) PDF imkânı sunan yayınları “download”

3) Görsel içerikleri otomatik sunuma ekleme: “Add to Presentation”

4) Arama sonuçlarınızdaki içerikleri daha sonra okumak için okuma listenize ekleme: “Saved Content”

 

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

10 Ağustos 2022