Kurumsal abonelik erişiminiz bulunan – ClinicalKey(www.clinicalkey.com ) içerisinde tarafınıza sunulan tüm Prosedür Videolarına Doğrudan Erişim Adreslerini görüntülemek için BURAYA tıklayınız.

 

Prosedür Videoları Uzmanlık Alanları:

Anestezi , Kardiyovasküler , Acil Tıp, Aile Hekimliği , Dahiliye , Kadın Hastalıkları ve Doğum, Ortopedi , Pediatri , Cerrahi

 

Prosedür videoları, ClinicalKey içeriğinde bulunan 85.000’inin üzerindeki videoya ek olarak sunulmaktadır.

Prosedür videoları; yapılacak olan ameliyat/ girişim öncesinde hastanın bulunması gereken pozisyon bilgisini, kullanılacak olan ekipman ve tekniklerini adım adım olacak şekilde aktarmanın yanı sıra hem gerçek hem de animasyon görüntüler ile bu bilgileri desteklemektedir.

Ayrıca videoların altında bulunan metin kısmında içerikte operasyonun uygulandığı bölgenin anatomik bilgileri, operasyon sonrasında gelişebilecek komplikasyon bilgisi ve çok daha fazlası da bulunmaktadır.

Erişiminizin bulunduğu 350’nin üzerindeki bu prosedür videoları, Elsevier yayınevi ekibi tarafından onaylandıktan sonra ClinicalKey’e yüklenmektedir.

Amaç; her zaman en doğru / güncel videolara erişim sağlanmasıdır.

 

Bazı Prosedür Videosu Örnekleri;

 

Anoscopy;                                          Axillary Block;                                     Bier Block;                                               Central Venous Line Placement

   

NOT: Yukarıda tarafınıza iletilen kaynak görüntülerine tıklayarak ilgili videoya ulaşabilirsiniz. Daha fazla erişim linki için ekli dosyayı kontrol ediniz.

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

06 Haziran 2022