TÜBİTAK ULAKBİM lisansı kapsamında abonelik erişiminin bulunduğu online tıp kaynaklarına evlerinizden ve mobil uygulamalardan erişim ve içerikte aradığınız bilgileri hızlı ve kolayca nasıl erişebileceğinizin anlatıldığı Elsevier ClinicalKey ve UpToDate online kullanıcı eğitimimize davetlisiniz!

 

Aşağıda iletmiş olduğumuz linke tıklayarak kayıt oluşturabilir ve sonrasında tarafınıza iletilecek olan e -maildeki linke tıklayarak eğitime katılabilirsiniz.

  

 

Eğitime Kayıt İçin :

13 Ağustos Cuma     12.30 https://us06web.zoom.us/meeting/register/tZ0sd-6vrzMrG9C8QMVjZE0BN8GDJQjTVcke

   

 

UpToDate veri tabanı, 25 Uzmanlık alanında,7300’den fazla uzman doktor tarafından hazırlanan 12.000’den fazla konu içeriğine erişim sunmakta olan kanıta dayali bir klinik karar destek sistemidir.
UpToDate; sürekli güncellenen, kanıta dayalı klinik bilgilerle donatılmış ve kullanımı kolay arayüzü ile dünyanın en çok kullanılan klinik bilgi kaynakları arasında yer almaktadır.

Doktorlar tarafından hastalık teşhisinde bulunulması, tedavi planı hazırlanmasi ve klinik bilgilerin hızlı ve etkin şekilde paylaşılmasına olanak verecek şekilde tasarlanmıştır

 

Elsevier - ''ClinicalKey'' veritabanı; doktorların sorularına  hızlı yanıt veren ve akıllı bir arama seçeneği sunan oldukça kapsamlı bir veri tabanıdır.

Elsevier'e ait Clinical Key veritabanı içinde 35 tıbbi uzmanlık alanı yer almaktadır.

Doody Core Titles E-Kitap listesi içinde yer alan Elsevier kitaplarının %95’inden fazlası ClinicalKey kapsamı içinde bulunmaktadır.

 

NOT: Zoom oturumuna kayıt olurken soyadınızın yanına kurum adınızı yazmanızı rica ederiz.
Toplantı sonunda, katılımcılara;  ClinicalKey uzaktan erişim şifresi oluşturulacak ve katılım sertifikası iletilecektir.

 

 

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı


12 Ağustos 2021