Aşağıda belirtilen tarihte  Elsevier ClinicalKey ve UpToDate aboneleri için  online kullanıcı eğitim toplantısı düzenlenecektir.

ClinicalKey ve UpToDate aboneliği bulunmayan kullanıcılar içinde Elsevier ve UpToDate veritabanlarından sunulan açık erişim kaynakları hakkında bilgi verilecektir.

 

Aşağıda iletmiş olduğumuz linke tıklayarak size uygun olan oturum için kayıt oluşturabilir ve sonrasında tarafınıza iletilecek olan e-maildeki linke tıklayarak katılabilirsiniz.

NOT: Zoom oturumuna kayıt olurken soyadınızın yanına kurum adınızı yazmanızı rica ederiz. Toplantıya katılan kullanıcılarımıza katılım sertifikası iletilecektir.

 

27 Mayıs Perşembe             12.30  https://zoom.us/meeting/register/tJEpcuiuqjMoEt3nAe8M0eRiVtExUg2hdOqA

28 Mayıs Cuma                     12.30  https://zoom.us/meeting/register/tJEsc--rpj0sG9T-MNY7t4ieZVRuI314iKAJ

 

  

Sadece sizlerin kurumuna ya da birimine yönelik özel eğitim talepleri için bizlere destek@geminibilgi.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz. 

 

UpToDate veri tabanı, 25 Uzmanlık alanında, 7300’den fazla uzman doktor tarafından hazırlanan 12.000’den fazla konu içeriğine erişim sunmakta olan kanıta dayali bir klinik karar destek sistemidir.

UpToDate; sürekli güncellenen, kanıta dayalı klinik bilgilerle donatılmış ve kullanımı kolay arayüzü ile dünyanın en çok kullanılan klinik bilgi kaynakları arasında yer almaktadır. Doktorlar tarafından hastalık teşhisinde bulunulması, tedavi planı hazırlanmasi ve klinik bilgilerin hızlı ve etkin şekilde paylaşılmasına olanak verecek şekilde tasarlanmıştır

 

Elsevier yayınevine ait ''ClinicalKey'' veritabanı; doktorların sorularına  hızlı yanıt veren ve akıllı bir arama seçeneği sunan oldukça kapsamlı bir veri tabanıdır.

Elsevier'e ait Clinical Key veritabanı içinde 35 tıbbi uzmanlık alanı yer almaktadır.

Doody Core Titles E-Kitap listesi içinde yer alan Elsevier kitaplarının %95’inden fazlası ClinicalKey kapsamı içinde bulunmaktadır.

 

 

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı


26 Mayıs 2021