Elsevier “ClinicalKey Student Foundation” elektronik tıp ders kitapları online kullanıcı eğitim toplantısı  düzenlenecektir. Tıp fakülteniz ile paylaşabilirseniz memnun oluruz. Ekte sosyal medya hesaplarınızda kullanabileceğiniz görseller yer almaktadır.

    

Uzaktan eğitim faaliyetlerinizde katkı sağlayacak bu değerli kaynak hakkında daha fazla bilgi edinmek için, size uyan oturum saatine aşağıdaki link aracılığı ile kayıt olarak oturuma katılabilirsiniz.

  

22 Haziran 2020  saat: 12:30

Kayıt linki:  https://zoom.us/meeting/register/tJMvcOiprj0rG9N-TDdRvdXCaafT3Qg4UwhQ

 

24 Haziran 2020  saat: 12:30

Kayıt linki:  https://zoom.us/meeting/register/tJMqcu6orT4uEt2tL2zs0IO78uAONPcIMuCp

 

Eğitim dili: Türkçe 

Sunum : Gökhan Baykal

 

Öğrenciler için: kayıt yapma /”Akıllı Arama”yı kullanma/notlar oluşturma ve arkadaşlarınızla paylaşma/çalışma kartları oluşturma ve daha fazlası

Fakülte için: müfredatınızın çevrimiçi olarak iletilmesinde yardımcı olma / ürettiğiniz kaynaklarda imajların telif hakkı ihlali olmaksızın kullanılabilirliği /içerik linklerini sunumlarınıza ekleme /Learning Management System(LMS)’inize içerik linklerini yerleştirme/öğrencilerinize okuma ödevleri ataması yapma ve daha fazlası

 

Web oturumuna nasıl katılabilirsiniz?

  1. Yukarıdaki link ile kayıt olduktan sonra, oturuma katılımınızı sağlayacak olan bir onaylama maili alacaksınız.
  2. Mail içerisindeki  Click here to join linkine tıklayarak oturuma katılabilirsiniz.
  3. PC, Mac, Linux, iOS or Android işletim sistemleri üzerinden katılabilirsiniz. İlgili pencere internet tarayıcınızda otomatik olarak açılacaktır. Eğer Zoom uygulamasını indirmediyseniz ‘Cancel’a basınız ve sonra ‘Join from your browser’ tuşuna basarak oturuma katılabilirsiniz.

 

Elsevier ClinicalKey Student Foundation” içerik listesihttps://www.geminibilgi.com.tr/images/userfiles/ClinicalKey_Student_icerik_listesi.xlsx

 

 

Elsevier ‘’ClinicalKey Student‘’ içerisinde neler var? 

Elsevier’ın tıp eğitimiyle ilgili 250+ kitap

 

85.000+ resim, ve 850+ video

 

40 uzmanlık alanı, 1500+ hızlı erişilebilen özet bilgiler

 

Detaylı bilgi için içerik listemizin tamamını inceleyebilirsiniz : https://www.geminibilgi.com.tr/images/userfiles/ClinicalKey_Student_icerik_listesi.xlsx

Elsevier ‘’ClinicalKey Student‘’ eğitim platformuna nasıl erişebilirim?

 

Elsevier ‘’ClinicalKey Student‘’ erişim adresiniz: www.clinicalkey.com/student

Evlerinizden/uzaktan/mobilden erişim için;  kurumunuzun internet ağı üzerinden, ana sayfadaki “Register” bölümünden kurumsal e-mailiniz ile kayıt yaparak erişebilirsiniz.

Eğer kurumunuzun abonesi olduğu “Elsevier ClinicalKey”e uzaktan erişim için kullandığınız bir kullanıcı adı ve şifreniz varsa, bu kullanıcı adı ve şifre ile “ClinicalKey Student” veritabanına da uzaktan erişim sağlayabilirsiniz.    

YA DA ; 

Dilerseniz ClinicalKey Student’a uzaktan/evlerinizden/mobilden erişim için gereken kullanıcı adı ve şifrenizi direkt bizden talep edebilirsiniz.

Ad-soyad, kurum adınızı, e-posta adresinizi ve telefon numaranızı gbaykal@geminibilgi.com.tr ‘e göndererek uzaktan erişim kişisel hesabınızın oluşturulmasını talep edebilir, daha sonra ClinicalKey Student avantajlarını dilediğiniz her yerden keşfedebilirsiniz.


Elsevier ‘’ClinicalKey Student‘’ eğitim platformu arayüz ayrıcalıkları nelerdir?

Dilediğiniz kitap içinden Bookshelf özelliğini çalıştırarak; 

İşaretleme,

Not alma ,

İmajları sunuma aktarma,

Metin kopyalama, 

Aplikasyon üzerinden sesli okuma (text to speech)

Çalışma kartları oluşturma gibi özellikleri kullanabilirsiniz. 
Ödev Oluşturma (Create Assignment) modülü ve highlight, sharing ayarları yardımıyla farklı öğrenci gruplarınız ile paylaşabileceğiniz ödevleri işaretlemeleriniz ve notlarınız ile hazırlayabilirsiniz.  

Öğrencileriniz hem sizin paylaştığınız, hem de kendi oluşturdukları notları çıktı alabildikleri gibi çevrimdışı olarak da mobil aplikasyon üzerinden okuyabilirler, üzerinde çalışabilir ve birbirlerinin notlarını takip edebilirler.

ClinicalKey Student Bookshelf aplikasyonunu telefonunuza indirerek, kurum ağından bir kez log-in olarak incelemiş olduğunuz kitaplara ve çalışmalarınıza uzaktan çevrimdışı olarak da erişebilirsiniz.

 

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı


22 Haziran 2020