İçinde bulunduğumuz bu zorlu günlerde Covid-19 virüsü ile ilgili size destek olacağını düşündüğümüz, araştırmalarınızda kullanabileceğiniz en güncel bilgileri içeren Elsevier ClinicalKey veritabanına kurum dışından 180 gün boyunca uzaktan (mobil cihaz, ev/ofis)  erişebileceğinizkonusunda sizleri bilgilendirmek isteriz.

 

ClinicalKey Erişim adresi: www.clinicalkey.com

 

Not:  ClinicalKey’e uzaktan erişiminizi sağlamak için bizimle iletişime geçiniz. Nasıl Çalışır? Görüntülemek için buraya tıklayınız.

ClinicalKey'deki son içerik güncellemelerine gözatmayı unutmayın.

 

Önemli: 

’Clinical Key’’ de yer alan 1000+ Elsevierkitaba pdf formatında erişim ve ClinicalKey veritabanına uzaktan erişim (mobil cihaz, ev/ofis) sağlamak için kişisel ClinicalKey hesabı ile erişim sağlanması gerekmektedir. 


image003Kendi hesabınıza “ Login” bölümünden girerek aşağıdaki özellikleri kullanabilirsiniz:

1) Uzaktan (mobil cihaz, ev/ofis) erişim -  “ClinicalKey” Mobil Aplikasyonu mevcuttur. 
2) PDF içeriklerine erişim, download ve çıktı alma
3) Resimleri otomatik olarak sunuma ekleme: Add to Presentation/Presentatiton Maker
4) Arama sonuclarınızdaki içerikleri daha sonra okumak için okuma listenize ekleme: Saved Content

 

Not: Kişisel hesabınıza180 günde bir kez kurum bilgisayarlarindanwww.clinicalkey.comadresi üzerinden Log In/Giriş yapmak gerekmektedir. 

 

Koronavirüs 2019 ile ilgili en son haberleri ve dergi makalelerini kontrol etmek için buraya tıklayınız veya daha fazla bilgiye erişim için klinik arama motorunuz ClinicalKey'de arama yapınız.

 

Elsevier ‘’ClinicalKey’’ kapsamındaki Clinical Overviews konu içerikleri:
Clinical Overviews içerikleri; taranması kolay tıbbi konu özetleridir. Novel coronavirus (COVID-19) infection 

Elsevier tarafından destek amaçlı açık erişime sunulan diğer kaynaklarCOVID-19 bilgilendirme: https://www.elsevier.com/connect/coronavirus-information-center

Araştırmacılar için:
Research sekmesi altında The Lancet,Cell Press ve 19.800+ tam metin makaleye erişim için BURAYAtıklayınız.

Klinisyenler için:
Clinical information sekmesi altında, CDC tarafından
acil olarak hazırlanan web seminerlerinin yanı sıra tedavi, güvenlik ve hasta eğitimi için kanıta dayalı kılavuzları ve bakım planlarını bulacaksınız.

Hastalar için:
Patient resources bölümünde, 3D4Medical koronavirüs videomuzu, CDC ve WHO kaynaklarını ve Elsevier'in Araştırma için Hasta Erişim Programı hakkında bilgi bulabilirsiniz.

Aşağıdaki hasta eğitim materyalleri, hastalara ve ailelerine yönelik  hazırlanmıştır. Koronavirüs hastalığının risklerini anlamalarına, belirtileri ve semptomları tanımlamalarına ve yayılmalarını önlemelerine yardımcı olan yeni koronavirüs hakkında genel bir bakış sunmaktadır:

COVID-19 ilaç tedavisi — olası seçenekler:
Elsevier's Clinical Solutions grubunda çalışan iki eczacı COVID-19 için potansiyel tedavi seçenekleri hakkında yazdığı bilgiye erişim içinBURAYAtıklayınız.

Clinical Skills for Nursing - Hemşireler İçin:
Clinical Skills for Nursing Elsevier'in hemşirelere yönelik sunduğu kaynakları içermektedir. Hemşirelikte klinik beceriler, hasta bakımı ve hemşire uygulama prosedürleri ile ilgili en yüksek  kalitede kanıta dayalı bilgiler sağlar.

İzolasyon Önlemlerimiz ve Kişisel Koruyucu Donanım kontrol listelerimiz CDC ve OSHA yönergelerine uygundur:

 

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı


25 Mart 2020